ALBINE
FORUM APICULTURA - ATAT PENTRU PROFESIONISTI CAT SI PENTRU INCEPATORI
Lista Forumurilor Pe Tematici
ALBINE | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ALBINE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
ro_xy20 din Bucuresti
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
24 - 45 ani
ALBINE / MANAGEMENTUL STUPINELOR / maximul de profit este in :sistemul stationar sau pastoral?  
Autor
Mesaj Pagini: 1
albinutza
Senior

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
ar fi bine sa disecam firul in patru si sa discutam despre veniturile noastre din pastoral si cele din stationar,sa le centralizam si sa tragem o concluzie.
spun acest lucru deoarec in functie de mai multi factori stuparitul poate fi rentabil in orice partida.


pus acum 20 ani
   
jonny_it
Senior

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 137
nu cred ca este necesar sa postez inca odata avantajele stuparitului pastoral sau ale celui stationar insa in ultima perioada multi apicultori incep sa se bazeze pe stuparitul stationar + imbunatatirea resurselor locale (infiintare de culturi - plantatii ).  Este mult mai rentabil si mai eficient.

_______________________________________


pus acum 19 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la