ALBINE
FORUM APICULTURA - ATAT PENTRU PROFESIONISTI CAT SI PENTRU INCEPATORI
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
ALBINE | Reguli | Inregistrare | Login
POZE ALBINE
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: ro_xy20 din Bucuresti
 | Femeie 24 ani Bucuresti cauta Barbat 24 - 45 ani |
|
|
albinutza
Senior
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 143
|
|
ar fi bine sa disecam firul in patru si sa discutam despre veniturile noastre din pastoral si cele din stationar,sa le centralizam si sa tragem o concluzie. spun acest lucru deoarec in functie de mai multi factori stuparitul poate fi rentabil in orice partida.
|
|
| pus acum 20 ani |
|
jonny_it
Senior
 Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 137
|
|
nu cred ca este necesar sa postez inca odata avantajele stuparitului pastoral sau ale celui stationar insa in ultima perioada multi apicultori incep sa se bazeze pe stuparitul stationar + imbunatatirea resurselor locale (infiintare de culturi - plantatii ). Este mult mai rentabil si mai eficient.
_______________________________________
|
|
| pus acum 19 ani |
|